Šiuolaikinės muzikos festivalis DRUSKOMANIJA / 2019 GEGUŽĖS 10 - 19 / VILNIUS ///// DRUSKININKAI
LT
/
EN

„Druskomanija’19”: festivalis skambės gegužės 10-19 dienomis. Šiemetinės „Druskomanijos” programa išskirtinė ryškia improvizacine kryptimi – tai ir elektroninės muzikos (Monikaze, Forgotten Plants, Sheep Effect) bei noise (Arma Agharta) pasirodymai, ir visiškai naujai į festivalį įsiliesiantis džiazas, ir grafinių partitūrų kūryba bei perskaitymas. „Druskomanija'19" manifestuoja kūrybinę laisvę – eksperimentinės kūrybos kryptys ankstesniuose festivaliuose dar neturėjo tokio intensyvaus proveržio kaip šiemet.

Dar dvi eksperimentinės festivalio idėjos – vizualios muzikos ir tylios muzikos – skleisis ne tik koncertų, bet ir žodžio forma: „Druskomanija'19" kviečia jaunuosius muzikologus kelti(s) provokuojančius klausimus apie vizualios muzikos suvokimą, kontradikciją žodžių junginyje „tyli muzika" ar kitus jiems patiems įdomius intelektinius iššūkius apie vizualios ir tylios muzikų esmes.

Dar vienas 2019 m. „Druskomanijos” atributas – fortepijonas, kuriuo naujausius jaunųjų kompozitorių kūrinius skambins aktyviai šiuolaikinėje muzikoje nardanti LMTA doktorantė Marta Finkelštein. Šiemet „Druskomanijoje” šalia koncertų svarbi ir edukacinė kryptis: kūrybines dirbtuves kompozicijos besimokantiems moksleiviams, kurias ves šiuolaikinės muzikos ansamblis “Synaesthesis”, o dalyvių mentorius bus latvių kompozitorius Mārtiņš Viļums.